Kalender

okt 28 kl. 12:00 – 13:30
12:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 2 Kampnr 118651 Fortuna Odense Volley – Midtfyn VK Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 28-10-2017 12:0
okt 28 kl. 16:00 – 17:30
16:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 2 Kampnr 118653 Fortuna Odense Volley – DSIO Odense Volleyball Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 28-10-2017 16:0
nov 1 kl. 19:00 – 20:30
19:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 12 Kampnr 117818 Fortuna Odense Volley.2 – Sønderborg VK Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 01-11-2017 19:0
nov 2 kl. 20:00 – 21:30
20:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 13 Kampnr 117822 Øster Starup – Vester Nebel IF – Fortuna Odense Volley.2 Øster Starup-Vester Nebel hallen Starupvej 45 Ågård 6040 Egtved 02-11-2017 20:0
nov 10 kl. 20:00 – 21:30
20:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 3 Kampnr 116942 Fortuna Odense Volley – Frederiksberg Volley Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 10-11-2017 20:0
nov 11 kl. 10:00 – 11:30
10:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 3 Kampnr 118663 Aabenraa Idræts- & Gymnastikforening – Fortuna Odense Volley Aabenraa Svømme & Idrætscenter Hjelmallè 3 6200 Aabenraa 11-11-2017 10:0
nov 11 kl. 12:00 – 13:30
12:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 3 Kampnr 118664 Fortuna Odense Volley – Middelfart Volleyball Klub Aabenraa Svømme & Idrætscenter Hjelmallè 3 6200 Aabenraa 11-11-2017 12:0
nov 11 kl. 12:00 – 13:30
12:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 3 Kampnr 117782 Fortuna Odense Volley.2 – BVC-Nordenskov Volley Hjallesehallen Solbærvej 5 5260 Odense S 11-11-2017 12:0
nov 18 kl. 16:30 – 18:00
16:30
2. Division Damer Pulje 3 Runde 4 Kampnr 117788 Middelfart VK – Fortuna Odense Volley.2 Lillebæltshallen Færøvej 74 5500 Middelfart 18-11-2017 16:30
nov 19 kl. 15:00 – 16:30
15:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 4 Kampnr 116948 Team Køge – Fortuna Odense Volley Asgårdskolen Norsvej 2 4600 Køge 19-11-2017 15:0
nov 21 kl. 18:30 – 20:00
18:30
2. Division Damer Pulje 3 Runde 7 Kampnr 117798 DHV Odense.2 – Fortuna Odense Volley.2 Dalumhallen Mejerivej 1 5260 Odense S 21-11-2017 18:30
10:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 4 Kampnr 118667 Fortuna Odense Volley – Nordenskov Ungdoms-og IF Alssund Gymnasiet, Sønderborg Grundtvigs Allè 86 6400 Sønderborg 25-11-2017 10:0
12:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 4 Kampnr 118669 Fortuna Odense Volley – Volley Team Odense Alssund Gymnasiet, Sønderborg Grundtvigs Allè 86 6400 Sønderborg 25-11-2017 12:0
nov 30 kl. 20:00 – 21:30
20:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 7 Kampnr 116958 Brøndby VK – Fortuna Odense Volley Stadionhal 1 Brøndby Stadion 8 2605 Brøndby 30-11-2017 20:0
dec 2 kl. 13:00 – 14:30
13:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 5 Kampnr 116950 Elite Volley Aarhus – Fortuna Odense Volley Århus Gl. Stadionhal Stadion Alle 70 8000 Århus C 02-12-2017 13:0
dec 3 kl. 14:00 – 15:30
14:00
Danmarkserie Herre Syd, Efterår DSH Runde 5 Kampnr 118677 Fortuna Odense Volley – Kolding VK Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 03-12-2017 14:0
16:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 5 Kampnr 117790 Sønderborg VK – Fortuna Odense Volley.2 Alssund Gymnasiet, Sønderborg Grundtvigs Allè 86 6400 Sønderborg 03-12-2017 16:0
dec 8 kl. 20:00 – 21:30
20:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 6 Kampnr 116954 Fortuna Odense Volley – Amager VK Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 08-12-2017 20:0
dec 9 kl. 10:00 – 11:30
10:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 6 Kampnr 117794 Fortuna Odense Volley.2 – Øster Starup – Vester Nebel IF Marienlyst Centret Hal 1 Windelsvej 138 5000 Odense C 09-12-2017 10:0
jan 13 kl. 17:30 – 19:00
17:30
2. Division Damer Pulje 3 Runde 8 Kampnr 117802 Ikast KFUM Wildcard.2 – Fortuna Odense Volley.2 Hyldgårdsskolens hal A Hyldgårds Alle 9 7430 Ikast 13-01-2018 17:30
Ikast KFUM – Fortuna Odense Volley @ Hyldgårdsskolens Hal B
jan 13 kl. 19:30 – 21:00
19:30
VolleyLigaen Damer VLD Runde 8 Kampnr 116962 Ikast KFUM – Fortuna Odense Volley Hyldgårdsskolens Hal B Hyldgårds Alle 9 7430 Ikast 13-01-2018 19:30
jan 17 kl. 20:00 – 21:30
20:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 9 Kampnr 116968 Fortuna Odense Volley – Holte IF Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 17-01-2018 20:0
jan 20 kl. 16:00 – 17:30
16:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 9 Kampnr 117808 Fortuna Odense Volley.2 – VT Esbjerg Dalumhallen Mejerivej 1 5260 Odense S 20-01-2018 16:0
jan 23 kl. 18:30 – 20:00
18:30
2. Division Damer Pulje 3 Runde 14 Kampnr 117826 Fortuna Odense Volley.2 – DHV Odense.2 Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 23-01-2018 18:30
Fortuna Odense Volley – Brøndby VK @ Marienlyst Centret Hal 4
jan 28 kl. 14:00 – 15:30
14:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 14 Kampnr 116986 Fortuna Odense Volley – Brøndby VK Marienlyst Centret Hal 4 Windelsvej 138 5000 Odense C 28-01-2018 14:0
feb 4 kl. 13:00 – 14:30
13:00
2. Division Damer Pulje 3 Runde 10 Kampnr 117810 BVC-Nordenskov Volley – Fortuna Odense Volley.2 Esbjerg Sem. Boldhal Skolebakken 171 6705 Esbjerg Ø 04-02-2018 13:0
feb 4 kl. 13:00 – 14:30
13:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 10 Kampnr 116970 Frederiksberg Volley – Fortuna Odense Volley Bülowsvejhallen Bülowsvej 34 1870 Frederiksberg C 04-02-2018 13:0
Fortuna Odense Volley – Team Køge @ Marienlyst Centret Hal 4
feb 11 kl. 16:00 – 17:30
16:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 11 Kampnr 116976 Fortuna Odense Volley – Team Køge Marienlyst Centret Hal 4 Windelsvej 138 5000 Odense C 11-02-2018 16:0
feb 18 kl. 15:00 – 16:30
15:00
VolleyLigaen Damer VLD Runde 12 Kampnr 116978 Fortuna Odense Volley – Elite Volley Aarhus Klostermarkshallen Athenevænget 6 5250 Odense Sv 18-02-2018 15:0
feb 25 kl. 13:30 – 15:00
13:30
VolleyLigaen Damer VLD Runde 13 Kampnr 116982 Amager VK – Fortuna Odense Volley Sundbyhal 2 Englandsvej 61 2300 København S 25-02-2018 13:30